life & stories, Thailand, travels

Next destination: Chiang Mai

posted by cassidy on 2015-08-30 at 9.12 PM, 4 comments

Jak nás napadlo zrovna Chiang Mai? Vždyť je v plným proudu sezóna dešťů a moře byste tam taky hledali marně…

Sever Thajska je známý svojí bohatou kulturou a koncentrací památek. Zároveň ale dostupností poměrně spolehlivého internetu a takové té “civilizace,” vymožeností moderní doby. Díky tomu konkrétně “růže severu,” jak místní údajně Chiang Mai říkají, krom spousty turistů láká také stovky digitálních nomádů z celého světa. A jako na potvoru naším cílem pro následující dva týdny bylo najít nové příjemné prostředí pro práci, učení se, čtení, kreslení a zároveň jsme chtěli také mít zase co objevovat, kam se jít projít a kam jít zkoušet novou odpolední kávu… Takže naprosto ideální! A získalo nás hodně rychle.

Aby taky ne. První týden jsme bydleli v lehce “hip” části města, Nimmanhaemin. Ubytování v “guesthousu” jen se třemi pokoji k pronájmu a božím zdravým bistrem a kavárnou ve spodní části bylo pro naše potřeby úplně dokonalý. Velký světlý pokoj, spolehlivé připojení, výborný jídlo a káva (často i s krátkou přednáškou o původu nebo přípravě) vždycky na dosah a perfektní venkovní “ofis” pod přístřeškem, takže déšť nedéšť, vždycky byl k dispozici. Během prvních dnů jsme objevili místo, kde se dala sehnat snídaně dřív než v deset hodin ráno, na “curry chicken mango salad” z “našeho domovského” Bay’s café nezapomenu nikdy v životě (jakmile se mi ho povede nějak úspěšně napodobit doma, slibuju, že se podělím o recept!), mívali jsme vážně flow a práce nám šla skvěle od ruky, dohnali spoustu restů a odměňovali se zásadně v papírnictvích, která jsou v Thajsku nepřekonatelná – sortimentem i cenami. Ráj na zemi. Aby všechno nebylo tak dokonalý, ničily nám život veřejné prádelny – jeden ze světlých kusů oblečení zpravidla letěl do koše hned po vyjmutí z pračky. Bavila nás kreslená mapa města s “tajnými” místy od Nancy Chandler, bavilo nás půjčovat si večer kytaru z kavárny do pokoje a hlavy jsme měli zase plný nápadů.

DSC_4747Chvilku jsem se bála o myš! Prý nepřišla lovit magicmouse ale nápady :)

Curried chicken mango salad. Salátový nebe.

DSC_4735Prosklený výklenek ve druhém patře a obrovský strom, ze kterýho se v noci s rozsvícením světýlek stával kouzelnej <3

Abychom měli změnu a posunuli se blíž chrámům, které se v největší koncentraci objevují právě v centru města, Bay z předchozího ubytování nám na následující týden doporučil Mountain View Guesthouse a ačkoli jsme se občas o koupelnu museli dělit s ještěrkami a komáři se opravdu činili, za žití v téhle zahrado/džunglo/oáze to rozhodně stálo! Před vstupem do pokoje tekl potůček, všechno bylo TAK zelený a svěží, v korunách stromů nepřestávali zpívat ptáci… Úplně živě si pamatuju, jak jsem zalapala po dechu, když jsme poprvé přišli. Naše dny v centru byly trochu míň o práci a trochu víc o toulání se úzkýma uličkama, objevování dalších a dalších chrámů, zkouškách obleku na míru, masážích, o (nakonec úspěšném, no worries) hledání ztraceného pasu, jízdě na kolech a motorce a zjišťování jsme, že na rýžovou zmrzlinu nejsme pořád ještě dost badass.

DSC_4988

DSC_4979

DSC_4971

2015-08-01 19.44.48

Vůbec se nedivím, že právě Chiang Mai se stává přechodným domovem tolika lidí, kteří si dokážou zařídit práci, která není vázaná na fixní lokalitu. Přemýšleli jste někdy o návštěvě thajského vnitrozemí? Nebo přemýšlíte teď? :)

4 Comments

 • Reply Lenka S. 2015-08-31 at 4.40 AM

  Me neskutecne stve, ze kdyz jsem letos na jare byla v Thajsku, vubec me nenapadlo jet nekam vic na sever a do vnitrozemi, cely tri tydny jsme se potloukaly po Krabi a me to tam az tak k srdci neprirostlo, ale spoustu lidi prave doporucovalo Chiang Mai a hory na severu, tak mozna dam Thajsku jeste jednu sanci :-)

  • Reply cassidy 2015-09-02 at 9.52 PM

   Jé, to je škoda, sever je zase úplně jiný svět, upřímně si taky neumím moc představit tři týdny dovolené v Krabi, čtyři dny minulý rok byly pro mě tak nějak akorát. O důvod víc vrátit se! :)

 • Reply Anet 2015-08-31 at 2.33 AM

  Bože, tam musím jet, to je úplně jinej svět, dokonalost! :-) strašně moc ti děkuju za tyhle tvoje motivační cestovatelský články, miluju to číst!

  • Reply cassidy 2015-09-02 at 9.50 PM

   Rádo se stalo, já děkuju za zpětnou vazbu, jsem moc ráda, že tě baví! Já jsem pro každou cestovatelskou špatnost, takže za mě – určitě jeď! Je fajn, pokud se dokážeš “utrhnout” na delší dobu, přelety po Asii už nejsou v porovnání s cenou letenky z Evropy finančně náročný a je tu dost menších letišť, takže se dá poměrně snadno prozkoumat několik lokalit při jedné cestě :)

  Leave a Reply