life & stories

September 26, Sunday

posted by cassidy on 2010-09-26 at 6.12 PM, 9 comments

Konečně to přišlo! Lépe řečeno, on přišel. Samozřejmě se to neobešlo bez dramat a problémů, ale jako ve správný pohádce to nakonec dobře dopadlo. Protože páni íšopisti jsou hloupý, nekomunikujou a pak to dopadá tak, že mi v deset hodin večer přijde mail od Toptransu, že mi druhej den dopoledne přivezou dobírku asi milion káčé na adresu, kde nikdo nebude, žejo. Takže já o půl jedenáctý volám na všemožný centrály a snažím se změnit dodací adresu. Pán na telefonu je milej, splete všechny čísla, který mu říkám a pak z něj vypadne, že se to pro mě pokusí zařídit, ale nemůže mi nic slíbit, protože nemaj centralizovanou databázi těch balíků, co převážejí, nebo tak to alespoň vyznělo. Když jsem tátovi vybírala peníze z kasičkya přemýšlela, co bych za ně všechno mohla mít.. :D Takovej (a vlastní) balik jsem v ruce ještě nedržela. A asi zase dlouho nebudu, no xD

Well… Meet Mark!

Nějakých fotek se snad dočkáte už brzy. Zatím jsem si ho nestihla ani pořádně vyzkoušet, pořád objevuju nový věci :) Fotili jsme jen u Toma na párty a na rovinu říkám, že většina těch fotek stojí celkem za houby. První postřehy jsou takové, že – potřebuju externí blesk, protože ten, co má foťák nesedí k většímu objektivu, který vlastním a dělá na fotkách občas stín. Docela rychle jsem vybila baterku, protože jsem se rozmazlila na focení na Live view, které je možné pro všechny programy, né jen pro pár vyvolených, jako u mého ex. Takže mám pořád zapnutý displej vybíjím si jí, že. Potěšili mě, že u objektivu byla rovnou sluneční clona a nemusela jsem si jí dokupovat, jak jsem se chystala, dobrých ušetřených 700,-. Absolutně mi vyhovuje zoom, který je dvakrát takový, než jsem byla zvyklá. Jsem nadšená z kvalitních videí, myslím, že i to hodně využiju. K tomu se vážou úvahy o větší paměťové kartě. A už to jede :D Každopádně myslím, že si s Markem budeme rozumět! A jestli se ptáte, co je Mark vlastně zač, je to Nikon D5000 s objektivem s ohniskovou vzdáleností 18-105 mm a světelností 3.5-5.6. [edit] Samozřejmě je to Nikon a zářivě žlutý nápis na šňůře vás nemůže vyvést z míry přesvědčit o ničem jiným, než že já píšu a myslím přitom na něco úplně jinýho a pak si po sobě ty hovadiny nepřečtu xD Díky za upozornění. [/edit]

V noci mě štípnul komár do ucha.

Před hodinou přestalo po dvou dnech pršet a je to úplně nezvyk :D

Pan nejvyšší víkendovej skladník nám v práci vyprávěl super pohádku. Asi se veškerá brigádničící omladina tvářila hodně přešle, protože přišel a při plnění Pickwick stojanů čajema nám říká, že nám právě poví pohádku. Nebyla moc dlouhá, cca takhle: “Víte, bylo jednou jedno malé království a jmenovalo se Wincanton. A všichni tam tak makali, že z toho chcípli.” A docela to vystihl :)

A “meet Cass”. Starší fotka, ale s mým oblíbeným drdolem. Ještě před kadeřnicí. Moje vlasy teď vypadají dost nepřirozeně. Vždycky po kadeřnici vypadají nepřirozeně zdravě, to jo, to ony jsou. Ale teď mají i hodně nepřirozenou barvu. Rok si nechávám odrůst platinový melíry a žiju si se svojí přírodní barvou se třema melírama a jsem šťastná. Ona mi říká, že mi dodělá jen ty, co mám, že to mám fakt pěkný, smeje mi to a co? Bílá hlava, žejo. Mě to naštvalo, vůbec to takhle nechci mít. Zítra si koupím nějaký přeliv, nějakou medovou blond nebo tak něco a zkusím to trochu vylepšit. Snad nebudu ještě litovat :D Máte zkušenosti nějaký? Nikdy jsem si vlasy nebarvila, červenej přeliv na čtyři umytí v šestý třídě, co mi vydržel tři čtvrtě roku, se nepočítá :D Víte, značku alespoň nebo tak. A hlavně mi držte palce, aby to nebylo žlutý / nazrzlý.

9 Comments

 • Reply Leny 2010-09-28 at 11.37 AM

  Já používám přeliv Palette. Jsou fakt dobrý, vydrží to fakt dlouho, déle než od kadeřnice, aspoň to je má osobní zkušenost. Akorát pozor, není dobré zcela věřit obrázkům na krabičkách.. koupila jsem si dvojité espresso, slečna na obrázku měla naprosto hnědé vlasy.. a já je mám díky tomu už tři měsíce černé. Takže akorát pozor na výběr správného odstínu, ale jinak maximální spokojenost :)

 • Reply Foly D. Sante 2010-09-27 at 3.39 PM

  ach Nikon. Láska ako hrom:)

 • Reply angelina 2010-09-27 at 12.40 PM

  ale to si budes musiet stale uz farbit, a sa ti znicia :(

 • Reply cassidy 2010-09-27 at 8.52 AM

  Ä, Kryštofe, díky za upozornění, jsem zas měla hlavu v oblacích někde :D

  Mici, Zuz, vy to máte obě hezký, ale na mě dost světlý. Ale díky za inspiraci značkama alespoň, budu k nim trochu důvěřivější, když se vám to s nima daří :)

  Jane, telepatie prostě <3

 • Reply Jane 2010-09-26 at 9.58 PM

  Já si říkala, že dneska napíšeš, tak jsem ani nedala bloglovin, ale přímo tvůj blog. :)

  Tak ať se vám spolu pěkně soužije a těším se na fotečky!

 • Reply Kryštof 2010-09-26 at 9.18 PM

  Vždyť jsem řikal, že to bude Nikon :) dobrá volba ^^… jinak si uprav zápisek, máš tam, že je to Canon…

 • Reply Susanne 2010-09-26 at 8.48 PM

  já barvu používám Palette – skandinávská blond (odstín 100, ten úplně nejsvětlejší) a chytá to skvěle a vydrží dlouho, jen je to asi lepší jako zesvětlovač než ztmavovač :D

 • Reply ävchen 2010-09-26 at 7.01 PM

  Máš chybku v popisu, tohle není Canooon :)
  Ať vám to spolu fotí!

 • Reply Mici Milovaneho 2010-09-26 at 6.58 PM

  ja ted pouzivam garnier color naturals č.10 velmi velmi svetla blond a nebo 9.3 velmi svetla blond zlata( ta chyta trosku tmavjejc, ale po 3-4 umytich vypada jak na krabicce.) )
  tak pokud chces tak mrkni na moje fotky a posoudis to sama,jestli by ti to vyhovovalo.
  jinak gratuluju k fotacku a tesim se na fotecky,co s nim nafotis!

 • Leave a Reply