food & lifestyle

September 21, Saturday

posted by cassidy on 2013-09-21 at 10.02 AM, 0 comments

Takže… podmínky znáte :D

Inspirováno Nakd tyčinkami, který je u nás problém sehnat. Je to strašně raw, vegan, paleo, přírodní a kdovíco všechno. Zdravý asi taky? Hodně kalorický určitě. Ale hlavně dobrý. Jenom teda alergici na ořechy by si měli dát pozor, no :D  A jestli to chcete vyzkoušet, chce to půl na půl sušený datle a ořechy. Jaký máte rádi, mandle, kešu i lískáče ozkoušený, ale nevidím důvod, proč by nějaký “exotičtější” druhy měly být problém. Rozmixovat, uplácat a když to vydržíte nesníst hned, tak ideálně zabalit a asi skladovat v lednici. Pokud vám bude připadat, že se po rozmixování ta směs moc sype a nemáte šanci z toho nikdy nic kompaktního vytvarovat, můžete přidat pár kapek oleje, nebo maličko předem namočit datle, ale většinou to není potřeba. Z těch 200 g hmoty (100 g ořechů a 100 g datlí) jsem udělala pět čtyřicetigramových tyčinek, což mi přišlo takový asi rozumný množství na jednu porci.

[edit] Na další várku jsem si koupila bio datle od Alnatury a už od pohledu byly “míň suché” než ty, které jsem měla napoprvé a fajn konzistenci měla hmota ze 70 g datlí a 100 g mandlí, takže možná raději začněte s menším množstvím, jinak je možný, že získáte jen lepivou do-tyčinek-nevytvarovatelnou hroudu. [/edit]

Ještě chvíli to tu bude jen o fotkách z telefonu, foťák jsem půjčila jednomu budoucímu skvělýmu fotografovi, aby zjistil, že fakt potřebuje svůj. Mise splněna, ale zpátky ho ještě nemám.

No Comments

Leave a Reply