France, parties & events, photos, travels

July 26, Thursday

posted by cassidy on 2011-07-27 at 10.22 AM, 7 comments

Trvá mi to nějak dýl, než jsem čekala. Mám za sebou dva normální dny a pak ještě dvě “cédéčka” (CD = celý den) v práci, takže chápete, že jsem neudělala vůbec nic. Odměnou mi bude týden volna, na který se neskutečně těším. Ani né tak kvůli přímo volnu, protože zrovna relaxovat asi úplně nebudu, ale bude to super. Než dopíšu o první Paříži, pojedu tam podruhé a to už by se mi to fakt nakupilo. Musím to nějak zestručnit a rychle ty poslední dva dny dopsat.

Paříž, den čtvrtý

16. červenec je den Tomášových narozenin a jeden z důvodů, proč jsem pro návštěvu vybrala zrovna tenhle prodloužený víkend, je strašně smutný nemít jak / s kým oslavit narozeniny, natož kulaté. Sobotní výletování jsme začali na La Défense, krátkou obhlídkou mrakodrapů, ukazováním různých soch a jiných uměleckých děl rozmístěných mezi stavbami, zaběhli jsme do Quatre temps, zatáhlo se a začalo pršet. Perfektní začátek, že :D

Jako každý den snídáme za běhu / pochodu / prostě né v někde klidu pain chocolat

Da Vinciho univerzita

Nemůžu si pomoct, ale strašně mi to takhle celkově i s tím zeleným dešníkem připomíná DKNY Be Delicious. Že jo?

Metrem se přesouváme k Moulin Rouge, který určitě doporučím navštívit někdy večer, po tmě, kdy všechno svítí a působí tak, jak byste si představovali, přes den a v dešti kouzlo poněkud postrádá. Vydáváme se do kopce, směrem k bazilice Sacré-Coeur. Cestou potkáváme spoustu obchodů se suvenýry, kupujeme trička I <3 Paris a okamžitě si je bereme na sebe jako další vrstvu, protože z ranních 20°C je rázem asi třináct. Prohlížíme si obrazy na Place du Tertre, utíkáme před vlezlými portrétisty, kteří nahánějí své oběti.

A tu je – Sacré-Coeur. Opět monumentální stavba, opět úžasný interiér, už to musí být nuda, jak se opakuju :D Finálně se vzdáváme původního plánu – narozeninového pikniku v trávě, všechno je mokré a je zima. Dolů scházíme po schodech, procházíme se v přilehlých uličkách. Jak jsem psala, že kolem našich hotelu bylo jedno krejčovství vedle druhého, tady jsou zase snad jen obchody s látkami, sem tam nějaká galanterie. Ráj všech švadlenek a pastva pro oči, ty barvy všude :)

Strašně strašně strašně dobrý olivy, né v nálevu, ale obalený v nějakým jakoby pestu <33

Mapa tentokrát trochu nevšedně takhle uprostřed, ale ať vidíte vážně to, o čem jste četli doteď.

Protože je poměrně brzo a my už viděli vše, co jsme chtěli, vracíme se metrem do centra a jdeme na můj popud prozkoumat ještě druhý ostrov na Seině, Île Saint-Louis. Vystupujeme kousek od radnice a přesouváme se na ostrov.

Procházka po ostrově, procházení všech krásných obchůdku, nákup v “bonbonárně” a pomalu se vracíme domů. Měli jsme v plánu jít fotit noční Eiffelovku, i když je to prý zakázané (haha), ale pršelo a pršelo celou noc. Alespoň mám další důvod vrátit se zpět :)

Potkali jsme nádherný svatební Rolls Royce, veterána.

S večeří u hotelu :)

 

7 Comments

 • Reply desticka 2011-07-30 at 2.02 PM

  Díky těmhle krásným fotkám a článkům vím, jak to v Paříži vlastně celkově vypadá. Nikdy jsem tam nebyla, fakt skvělý :))

 • Reply Katie 2011-07-29 at 3.32 PM

  Tyhle tvoje články o Paříži jsou suprovní:) Sama jsem v Paříži byla dvakrát a určitě se tam chci ještě vrátit, je to fakt kouzelný místo.

 • Reply Misa 2011-07-29 at 3.00 PM

  Ahoj, můžu se zeptat, jakým foťákem fotíš (i ty starší fotky se starým foťákem)? Díky :)

 • Reply Jane 2011-07-27 at 8.27 PM

  Ta vaše společná fotka u Sacré-Coeur – vypadáš tam strašně dlouhá a dospělá. :)

 • Reply skalain 2011-07-27 at 1.48 PM

  like like like xD

 • Reply Adelka 2011-07-27 at 1.02 PM

  krasne, jako vzdycky!
  jinak na posledni fotce jsem myslela, ze ma Tom tu bagetu povesenou na krku XDDDD

 • Reply KlaPi 2011-07-27 at 10.44 AM

  Lol, Tomášák má narozeniny ve stejnej den jako můj Honza :D

 • Leave a Reply