France, parties & events, photos

July 19, Tuesday

posted by cassidy on 2011-07-19 at 9.27 AM, 15 comments

Hlásím se opět z Čech a přemýšlím, jak vám podat info o výletu do Paříže. Protože počet fotek útočí na dvoutisícovku a já bych vám ráda ukázala co nejvíc, asi to rozdělím po jednotlivých dnech, protože jinak by to byl blog úplně kilometrovej a trvalo by mi tisíc let, než bych ho napsala. A tolik času já nemám. Na druhou stranu nechci moc zkracovat, protože vím, jak jsem před odjezdem lovila na internetu zkušenosti a poznatky a to, co jsem si představovala, jsem úplně nenašla, takže tohle by mohlo třeba i někomu pomoct.

Paříž, den první

Příjezd – Centre G. Pompidou – Fontaine Stravinski – Église Saint-Merri – Archives nationales – Place des Vosges – Bastille – Opera Bastille

Po několika změnách plánu nakonec vyrážíme celá rodina. A autem. S půjčeným TomTomem se bez jediného zaškobrtnutí dostáváme i přes mnoho opravovaných úseků na německých dálnicích ve skvělém čase až do vnitřní Paříže, kde se zapojujeme do čtyřproudé kolony.

Poprvé si všímáme zápachu nafty v kabině dodávky a nadáváme na znečištěný pařížský vzduch. Jaké je naše překvapení, že po otevření oken je v autě příjemněji. Při průjezdu tunelem už vidíme lehký kouř stoupající z motoru a doufáme, že poslední dva kilometry k hotelu nějak dojedeme. Dojeli. Táta zjišťuje, co je špatně a my vyrážíme na první procházku, než Tomáš skončí v práci, máme ještě dost času.

Po prvních deseti metrech vytahujeme mapu a netušíc ani směr hledáme Centre Pompidou. “Hey, are you guyz lost?” Vypadáme snad? Asi jo :D Ujímá se nás milý chlapec a odesílá nás s instrukcemi dál ulicí. Procházíme spletí uzoučkých uliček lemovaných vysokánskými starými domy, udržujeme kurz, podivujeme se nepořádku a množství motorek, skútrů a jiných přemisťovadel. V jedné ulici jsou úplně jenom krejčovství a v každý výloze někdo něco šije.

Nacházíme Centre Pompidou, poprvé se setkáváme s lidmi vyskládanými na zemi na místech, kam byste se jako běžný Čech bál na chviličku položit tašku, aby něco nechytila. Obcházíme muzeum ke Stravinského fontáně, na chvilku si sedáme, fotíme figury. Před námi je ještě kostel, o kterém jsme nevěděly, jdeme se taky podívat. Kostel Saint-Merri. Fracouzské kostely jsou asi fejk, nebylo mi v nich zle. A to já kostely jinak hodně nedávám. Prý to mám z toho, že mě v minulým životě ukřižovali. Nevim no. Nepamatuju si to :D

Překvapuje mě, že všude a všechno se smí fotit, to je něco pro mě! Pokračujeme dál, směrem k Place des Vosges. Cestou potkáváme Národní archív, asi jediné místo, kde se nikdo neválel v trávě.

Archives nationales

Place des Vosges

Nejoblíbenější výloha moje

K hotelu se vracíme kolem památníku Bastily a opery na Náměstí Bastily, všechno jsme si pečlivě vyfotily, ale už to vypadalo docela na déšť a fotky nestojí za nic.


We liked it!

Přijíždí si pro mě Tomáš, domlouváme opravu auta na další den v nejbližším servisu, poprvé do metra, tři čtvrtě hodinový přejezd do La Défense, kufr do hotelu, procházka po Défense. Připadám si jak v jiným světě. Je to obrovský a tolik skla a zrcadel jsem v životě neviděla.

První společná fotka :D

Středeční trasa, kdyby se někdo chtěl vydat v našich stopách.

Fotky nejsou nic moc, bylo šedo a zataženo, ale počkejte si, bude líp :) Jestli někdy tuhle sérii blogů dopíšu, tak jsem nejvíc dobrá, protože mi to dává zabrat. Spíš mi řekněte, jestli vás to zajímá, ať tím netrávím denně dvě hodiny zbytečně, jo? Dík :D

15 Comments

 • Reply Jane 2011-07-21 at 8.14 PM

  To zni pohadkove, tesim se na dalsi casti. A fotky krasne, jako vzdy. Ja chci popsat tolik cest a porad nenachazim cas a pak na to asi snad ani nedojde…a to je skoda.

 • Reply Angelina 2011-07-20 at 9.27 PM

  strašne rada si pozerám fotky z výletov! Teším sa na ďalšie :)

  ja zase nemôžem hrady/zámky… Keď som vyšla z Bojnického zámku, tak som zracala… dva roky po sebe. Odvtedy som si povedala, že už tam nikdy nepôjdem :D

 • Reply slečna L. 2011-07-20 at 7.44 PM

  můj komentář měl patřit k jinému článku, prohlížela jsem fotky z Francie. asi k tomuhle, jen jsem myslela, že ve Francii stále jsi. fotky skvělé, jako Paříž! napiš ještě nějaký podobný článek! ;)

 • Reply katie 2011-07-20 at 4.14 PM

  “Fracouzské kostely jsou asi fejk, nebylo mi v nich zle. A to já kostely jinak hodně nedávám. Prý to mám z toho, že mě v minulým životě ukřižovali. Nevim no. Nepamatuju si to :D”

  hej to same ja! do kostela proste nemuzu! nemuzu..

  jinak super fotky, fakt nadherneeeeeeeee

 • Reply KlaPi 2011-07-19 at 11.20 PM

  Úžasný, jen piš piš, achich, Francie <3333

 • Reply pól 2011-07-19 at 8.11 PM

  pěkné! víc se rozepiš :) a klidně i víc fotek toho co popisuješ! boží výlet, snad se brzo do paříže podívam :))

 • Reply Berry 2011-07-19 at 5.53 PM

  Náhodou sú fotky pekné! Viac viac viac :)

 • Reply Spencie 2011-07-19 at 5.42 PM

  Já jsem myslela, že letíš sama úplně. To je super, nejhezčí fotka, jak fotíte a ty u toho klečíš! .))

 • Reply Adelka 2011-07-19 at 11.29 AM

  Krasny fotky, pis is dal, klidne se i rozepis o konkretnich mistech :)
  tesim se na dalsi prispevky :)

 • Reply sumiko 2011-07-19 at 11.06 AM

  Nádhera, hned bych jela taky! A víc a víc fotek! :)

 • Reply cassidy 2011-07-19 at 10.34 AM

  P., Delfa, ok ok, sepíšu to, jsem zvědavá, kdy. Ale chci to mít i pro sebe :)

  Barb, původně jsem měla letět jenom já za Tomášem, ale mamka se ségrou se do Paříže chtěly taky podívat, tak jsme cestu spojili a rozpojili se až v Paříži právě. Info o památkách – u dalšího postu na to budu myslet a zkusím si vzpomenout na jednu větu aspoň.

  Jani, děkuju :)

 • Reply Janina 2011-07-19 at 10.14 AM

  Je to moc hezky napsaný a skvělý fotky :))

 • Reply Bárb 2011-07-19 at 10.08 AM

  Zajímá, klidně bych brala víc infa o jednotlivých místech a památkách..

  A vůbec třeba nevím, že jste jeli celá rodina! Myslela jsem, že LETÍŠ ty a ségra jen..

 • Reply delfa 2011-07-19 at 9.54 AM

  jeste jeste jeste:) krasny fotky, super popis:)

 • Reply p. 2011-07-19 at 9.42 AM

  zajima, takze pis pis pis! a fotek muzes dat klidne vic, to my radi :))

 • Leave a Reply