do, make, create, New Zealand

Cali / Typography workshop

posted by cassidy on 2015-07-24 at 3.53 PM, 3 comments

V Aucklandu funguje hodně cool místo, Spark Lab. Marketingový tah Sparku, bývalého novozélandského Telecomu, který v posledních letech prochází rebrandingem. Jednou z jeho mnoha aktivit a “poslání” je sdružovat místní kreativce a podporovat umění. Vybavili pro tyhle účely prostory v centru města a pořádají poměrně pravidelně různá setkání, přednášky, diskuze a workshopy.

A protože když se nezeptáte, odpověď zní automaticky “ne,” ocitli jsme se jen den před jeho konáním na guest listu na “beznadějně obsazený” workshop hand letteringu s jednou z australských jedniček v oboru, Gemmou O’Brien. Yay!

Nemohla jsem se dočkat, s různými metodami tohohle “okrasného psaní” si pohrávám už dlouho a byla jsem přesvědčená, že setkání s profíkem si rozhodně užiju. Protože K. je pro každou špatnost a zároveň docela úspěšně skrývá před okolím výtvarný nadání, vyrazili jsme poslední aucklandskou sobotu strávit do Spark Labu společně.

“Ty seš alespoň grafička jako všichni ostatní,” zatvářil se trochu ublíženě po tom, co jsme se všichni představili a on vzbudil jakožto jediný přítomný truhlář (překvapivě) vlnu všeobecné pozornosti :)

Gemma byla naživo ještě sympatičtější než jak jsem si ji představovala z jejího instagramu a twitteru. Po tom, co jsme se smáli celou její úvodní prezentaci, ve které nám shrnula svůj příběh a dosavadní práci, jsme se pustili do práce. Vyzkoušeli jsme si několik technik – nejprve písmo úplně nakreslit, potom psát pomocí brush pen, seříznutým dřívkem – balzou a parallel pen. Poslední dvě věci jsem v ruce držela poprvé, ale určitě ne naposled. Obzvlášť parallel pen mě uchvátilo, ale balzu asi mnohem spíš využiju. Už mám totiž v hlavně nápad na nový plakát na Číču :)

3 Comments

 • Reply Tara Pion 2015-07-25 at 1.31 AM

  wow fotky sú užasné – a o toto kreatívne písanie sa “zaujímam”už pár mesiacov- proste som tomu prepadla a veľmi sa mi to páči a tiež by mi nevadilo ísť na nejaký takýto workshop :D. Muselo to byť určite skvelé.

  • Reply cassidy 2015-07-30 at 12.57 AM

   Bylo to určitě přínosný, zvlášť vidět profíka v akci – bylo až neuvěřitelný, jak moc to má v ruce, s jakou lehkostí tvoří to, o co my ostatní jsme se snažili s největším soustředěním a zdaleka ne tak dobrým výsledkem. Jako se vším – velká motivace trénovat :)

 • Reply Lukáš 2015-07-24 at 9.49 PM

  Vypadá to dobře :)
  Viděl jsem zatím jen na výstavách, ale tvorba musí být velmi příjemná..

  Have a nice day.
  Lukáš
  http://ajlaffesn.blogspot.cz

 • Leave a Reply