Australia, travels

Sydney to Brisbane Roadtrip #3

posted by cassidy on 2015-08-01 at 5.12 AM, 1 comment

Než se opravdu vydáme po Pacific Coast směrem k Brisbane, zajedeme si něco málo přes sto kilometrů na západ, do vnitrozemí. Do hor. Do Blue Mountains. Tohle místo je můj sen navštívit od chvíle, kdy Nirrimi před lety postnula na svým blogu první fotku odtamtud.

I přesto, že zeměpis byl na střední asi můj nejoblíbenější předmět, prostě nějak nečekáte, že v Austrálii uvidíte sníh. A že uvidíte papouška kakadu ve sněhu už tuplem ne. To je snad ještě větší paradox než klokan na sněhu. Vystupujeme na parkovišti u na zimu opuštěné Conservation Hut za městečkem Wentworth Falls, pod podrážkou zakřupou zmrzlý krystalky a zafouká ledovej vítr. Měníme kecky za pohorky a jsme rádi, že jsme ovčí termoprádlo nezahrnuli mezi “věci, který v tropech nebudeme potřebovat” (= mezi věci, které jsme před odjezdem z Aucklandu z důvodu úspory místa v batozích uložili do vakuových pytlů a vysáli). Z několika možností si vybíráme asi tříhodinový trek s označením “hard”, který by nás měl po hraně jedné ze skal dovést k vysokým vodopádům Wentworth Falls. A tak vydáváme se lesem po značkách.

Jdeme asi deset minut, než… Než se před náma poprvý otevře nekonečnej výhled na ony Modrý hory. Jsem si docela jistá, že mi v tu chvíli poklesla čelist a v očích se mi zaleskly slzy. Ne kvůli tomu větru, ale dojetím. Čekala jsem, že to bude obrovský, že to asi bude zážitek, ale realita naprosto překonala všechny moje představy. Myslím, že na tenhle moment nikdy nezapomenu.

DSC_4489

DSC_4484

DSC_4435

DSC_4448

DSC_4456

Krásný výhledy na nekončící divočinu nás doprovázely po zbytek cesty a my jsme se nemohli vynadívat. Škoda, že na fotkách to zdaleka nevyzní tak, abyste mohli cítit se mnou, jaká to byla síla. Za celou dobu potkáme jen pár tichých lidí, kteří jakoby na cestě skoro nebyli. Je sice zima, ale dokážu si představit, jak moc musí tohle místo ztratit v hlavní sezóně, kdy tu pravděpodobně proudí davy. O tom jsme se přesvědčili na vyhlídce na Three Sisters o pár kilometrů dál – přijedete přímo na ni autem, uděláte si fotku s výhledem, přičemž se kolem vás motá i v tomhle nečase minimálně stovka lidí… výhled krásnej, neoddiskutovatelně. Ale atmosféra nějak schází. Kdyby věděli, o co přicházejí…

“Will it be easy? Nope. Worth it? Absolutely.”

1 Comment

  • Reply Tereza 2022-03-13 at 2.55 AM

    Mozna ty lidi co prijeli jen autem meli deti, co nevydrzi ani v nosicce ani sami nepujdou :D achjo, me tak chybi hikovani a nekolik hodin slapat do kopce a jen tak si byt

  • Leave a Reply