New Zealand, travels

South Island Roadtrip #7

posted by cassidy on 2015-03-29 at 5.23 PM, 4 comments

Budík v 7.20, abychom do deseti, kdy máme zmizet z kempu, stihli, co potřebujem. A je mi úplně zázračně dobře! Všichni sprchu – já to s vlasama mám celkem na dýl, přeorganizovat auto, uvařit si snídani, vyprat, sušičku, díky třem free wifi access lístečkům na 50 MB dat se mi daří i vyřídit jednu důležitou práci.

Už předchozí den jsme slyšeli zvuky aut na závodním okruhu a kluci si ráno nemohli odpustit jet ho najít. Dostali jsme tam pár cenných rad ohledně počasí od paní, jejíž synovec studuje v Praze, a vyjeli do Bluffu.

Na konci města se nachází rozcestník se vzdálenostmi známých míst různě ve světě a jedna z nejčastěji zachycovaných zajímavostí – obrovský řetěz. Vede odsud několik kratších tracků a my jsme si vybrali hodinový výšlap na Bluff Hill. Během ne-úplně-easy výstupu pralesem na vrchol se nám naskytlo pár pohledů úplně jak z filmu. Nepovedlo se mi to úplně zachytit, ale brutální vlhkost, mlha v kombinaci s takovou tou úplně nejvíc fresh zelenou barvou a úplně jinej zpěv ptáků, než jaký známe od nás. Dobře, že jsme zjistili, že se na Bluff Hill dá dojet i autem, až když jsme byli nahoře, možná bysme vyměkkli. Za hezkýho počasí odsud je výhled na spoustu malých ostrůvků v okolí a když máte štěstí, tak i na Stewart Island. Jaké štěstí s viditelností je vidět na fotkách :) Za odměnu jsme si koupili nějaký posh místní paštičky z dobrejch surovin a vyrážíme směrem Monkey Island.

DSC_3056_copy

DSC_3064_copy

DSC_3067_copy

DSC_3051_copy

DSC_3070_copy

DSC_3077_copy

DSC_3079_copyStewart Island, yay! :D

DSC_3085_copy

Viděli jsme divokou kočku a vzpomněla jsem si u toho na to, že jsem chtěla už dřív napsat, že tu žije úplně maličko koček. Někteří z našich sousedů měli obrovitánskou kočku, která navečer vždycky přecházela náš plot v Christu, ale mimo ni jsem viděla za celou dobu možná tři.

“Nikdo tady v tom autě dost nepije.”
“Mmhmm… I když Jirka docela pije.”
Otočím se na Meďáka a ten si zrovna na zadní sedačce otvírá pivo. Tuňákem.

Malá přestávka v nečekaným chvilkovým odpoledním slunci v Rivertonu.

DSC_3096_copy

Přístup na Monkey Island nám těsně před nosem zalije moře a protože je fakt zima, rozhodnem se bejt fajnovky s tím, že nám bude stačit vidět ho z pláže. Tenhle kamenitej výběžek do moře, ze kterýho je za přílivu ostrůvek, v dřívějších dobách Maoři využívali ke sledování velryb. Využíváme nečekaně dostupnýho signálu a snažíme se najít co nejvíc informací o vytipovaných trecích a transportu k nim, což zakončujeme rozhodnutím navštívit následující ráno první infocentrum.

Na Gemstone Beach je největší vítr, déšť a zima, jakou jsme za celou dobu zažili. Moře divoký a obrovský vlny. “Alespoň pět minut!” křiknu na kluky do tepla auta, courám chvíli po pláži, snažím se udržet vlasy mimo obličej ve větru a nevím, jestli dřív koukat do dálky na pláž v mlze nebo pod nohy s nadějí, že najdu nějaký oficiálně spešl kámen. Odnáším si tři nazelenalé, které budí ten dojem, a budu tomu věřit :)

DSC_3099_copy

“Myslim, že dneska si dáme challenge přeskládat auto do spací podoby bez toho, abysme z něj vylezli.”

Spousta lidí tu používá mikrovlnky místo poštovních schránek.

Původně jsme dneska chtěli spát právě u Monkey Islandu, kde je malý freedom camping spot, konečně udělat papírovou i VaNZí mapu a (pro změnu) věnovat nějakou péči brzdám, ale vzhledem k tomu, že bysme za tohohle počasí nevystrčili z auta nos, projíždíme asi hodinu dál skrz Tuatapere ke Clifden Suspension Bridge. Mi připomnělo strašně tu storku, jak jsme takhle před dvěma rokama přijeli v Bristolu taky přímo na Clifton Suspension Bridge místo na vyhlídku na něj. Se stejným řidičem :) Tady bysme mohli zůstat přes noc taky, ale ze stejnýho důvodu jako o hodinu dřív pokračujeme v cestě.

DSC_3103_copy

DSC_3108_copy

Městečka tady na jihu na mě působí jak takovej novodobější western. Podloubí, prázdno, ručně malovaný názvy zavřených obchodů..

Lítají přes náma sovy, přebíhají zajíci, po tmě přejíždíme pochybný dřevěný mosty v lesích, zas posloucháme Kasabian, abych zjistila, která z jejich 50 písniček, co má K. v iPodu se mi to minule tak líbila (La Fée Verte, pozn. red.), a kolem devátý parkujeme v campsite u Lake Monowai, kde teda vážně už přespíme, protože se nám pomalu začínaj zavírat oči. Jsme uprostřed lesů na břehu jezera 12 km od hlavní silnice a za celou dobu jsme samozřejmě nepotkali auto, ale v lese se občas mihne světlo čelovky. Čekali jsme opozdilce vracející se z treku, ale ani po hodině občasnýho sledování se světla nepřiblížila. Ideální začátek hororu. Myslím, že si dám hrneček bílýho a usnu co nejdřív to půjde, abych nestihla moc přemýšlet nad možnejma scénářema. A jsem ráda víc než jakoukoli noc předtím, že spím mezi dvěma mužema, i když občas funěj, hih. A asi i když se celej večer vydrželi bavit o hororech.

Sedm dní na cestě. A včera to byla půlka celý týhle cesty, wow.

4 Comments

 • Reply KlaPi 2015-04-01 at 6.40 AM

  Mikrovlnky místo poštovních schránek?! :D

 • Reply Michelle 2015-04-01 at 2.12 AM

  Krásné! Kamarádi jsou taky na Zélandu (od listopadu) a čtu jejich blog. Je fajn vidět dva různý pohledy :-). A kde máte Natálu by mě taky zajímalo :-).

 • Reply mamka 2015-03-31 at 6.51 AM

  přečteno bez dechu, nádhera, užívejte dál:))

 • Reply terka 2015-03-30 at 11.49 PM

  Těším se na další pokračování :) Kde zůstala Natálije?

 • Leave a Reply