food & lifestyle, life & stories

October 31, Monday

posted by cassidy on 2011-10-31 at 6.50 PM, 9 comments

Prodloužený víkend byl bóží. Byla jsem u kadeřnice (konečně!! žádná velká změna, jsem konzervativní, co se vlasů týče, ale zase si připadám jako člověk :D), s mamkou na Půlnoci v Paříži, na návštěvě, s Tomášákem jsme po strašný době prostě jen proflákali den.. Přesně to jsem (jsme) potřebovala :)

Byly mi koupeny pozitivně zelený pletený palčáky se vzorem <3 Potřebuju palčáky, protože jsem největší zmrzlík, jakýho znáte, a v jiných rukavicích nevydržím.

Kdyby mi z víkendu nezbylo pořádný nachlazení, a kdybysme kvůli tý mý nemoci nemusely s mam zrušit výlet na zámek Loučeň, byl by celkový dojem určitě ještě o něco lepší. Dneska jsem vzdala školu už v poledne, odpoledne prospala a vypadá to, že by už mohlo být líp :)

Změna času mě postrkuje chodit dřív spát, kéž by mi to vydrželo dýl, než pár dnů.

Mám pro vás boží recept. Strašně jednoduchý a strašně dobrý. K pokusům s mikrovlnkou mě inspiroval podobný recept v nějaké minulé / předminulé ŽaŽ, ale dovedla jsem ho pár změnami k dokonalosti. Musíte vyzkoušet :)

Čokoládový dezert z mikrovlnky

35 g čokolády
35 g másla
45 g hladké mouky
30 g cukru
lžička kakaa
půl lžičky prášku do pečiva
1 vejce

Máslo a čokoládu nalámejte do většího hrnku na čaj a rozpusťte v mikrovlnce. Nechte trošku zchladnout, přisypte všechny suché suroviny a nakonec přidejte vajíčko, dobře promíchejte. Hrnek by měl být plný tak do poloviny, jestli je víc, rozdělte spíš do dvou menších nebo tak. Dejte znovu do mikrovlnky, cca na 2,5 minuty, záleží na výkonu, zkuste špejlí kdyžtak, aby na ní zůstávaly drobečky. Na vrch velkou porci šlehačky.

Zkoušela jsem i do formiček na soufflé, to je asi nejlepší varianta, protože ta porce je pro jednoho docela velká. Vychází cca na tři, ale snižte čas mikrovlnění asi na 1,5 – 2 min. Boží dezert za pět minut. Sníst hned, s roztékající se šlehačkou a za tepla :)

Vždycky zmizí tak rychle, že nemám svojí fotku, tak jen pro ilustraci – velmi podobná reálnému výsledku ukradená z www.thewickednoodle.com.

9 Comments

 • Reply Monika 2015-07-29 at 12.25 AM

  Omlouvám se, že to nazývám tak hnusně, ale to co je na obrázku je můj nejoblíbenější dezert/moučník či jak chcete :- ) . Nazývá se neodborně – Teplý čokoládový dortík. Kolem dokola je upečený jako každá obyčejná buchta a po zaboření lžíce se táhne čokoláda… mmmňam :-) . Jenže toto s tím nemá nic společného :-( .
  Jestli jste opravdoví labužníci a toužíte po dezertu, který je na obrázku, napíši Vám zde recept: 250g hořké čokolády (používám i jen obyčejně čokoládu na vaření), 250g másla – tyto dvě suroviny rozpustíme ve vodní lázni, 200g cukru moučky a 4 vejce vyšleháme v pěnu. Poté přidáme již rozehřátou čokoládu s máslem a zamícháme. Přidáme 100g hl.mouky a opět pořádně zamícháme.
  Nachystáme si přibližně 10 formiček, pokud nemáme formičky, tak obyčejné keramické hrnečky, které vymažeme máslem a moukou, aby se dortíky lehce po dopečení vyklopily.
  Do každého hrnečku nalijeme těsto tak, aby sahalo asi do 1/3 jeho objemu.
  Pečeme při 200°C. Přesný čas nelze napsat, záleží na typu trouby a objemu těsta v každém hrnečku.
  Dortíky jsou hotové jak je vršek ,,křupavý,, a neteče, po naklonění hrnečku nesmí těsto téct :-) .

 • Reply Bambitka 2011-11-20 at 8.42 PM

  Chceme další příspěvek !

 • Reply Bambitka 2011-11-20 at 8.41 PM

  Chceme další příspěvek!

 • Reply skalain 2011-11-02 at 12.53 AM

  <3 ozkousim

 • Reply Jane 2011-11-01 at 5.19 PM

  Jo, jako uka vlasy a rukavice. Já palčáky miluju!! A ke kadeřnici potřebuju jako sůl, jen není čas. :(
  A dezert působí lákavě, určitě se o něj pokusím. :)

 • Reply tonlicka 2011-10-31 at 11.25 PM

  mnam! <3

 • Reply pól 2011-10-31 at 8.17 PM

  Loučeň je kousek od nás, byste se mohli stavit :D

 • Reply Hanita 2011-10-31 at 7.14 PM

  to vypadá skvěle ♥

 • Reply Spencie 2011-10-31 at 7.05 PM

  Uka nám vlasy a rukavice! .))

 • Leave a Reply