life & stories

May 31, Thursday

posted by cassidy on 2012-05-31 at 9.56 AM, 7 comments

Ani se nemůžu radovat ze zatím úspěšně zvládnutých zkoušek. Možná ještě pamatujete, jak vznikalo. V úterý jsem na něm ještě jela piknikovat, ve středu mě na něm T. odvezl ráno na nádraží, když jsem jela na zkoušku. Odpoledne už jsem našla jenom zámek.

Dva roky na mě vždycky čekalo tam, kde jsem ho nechala, pořizovala jsem si ho zejména proto, abych se nemusela bát, že mi takovou “plečku” někdo ukradne, když ji nechám zamčenou na veřejně přístupném místě. Naneštěstí mi právě ta plečka přirostla k srdci. Znáte to, když na něčem necháte ruce a pak vám to slouží úplně mnohem líp, než drahá věc, se kterou žádná práce není.. Proto jsem teď zase úplně smutná a zklamaná, když si uvědomím, že už svoje milovaný růžový kolo, který se mnou toho tolik zažilo, asi nikdy neuvidím.

Krádež jako krádež, i když velkou cenu nemělo, hodnota pro mě byla obrovská, proto jsem všechno hlásila policii a k mému překvapení se jim to ani nezdálo přehnané, ani se mi nesmáli a ani mě nezatkli, když jsem pro prohlížení osmi hodin kamerových záznamů popisovala, že jsme na něm ráno přijeli na nádraží ve dvou :) Byli milí, bohužel kamera na místo, kde jsem ho měla, nevidí. Celkově jsem se zatím setkala s opravdu vstřícným jednáním ze strany všech, na které jsem se obracela (např. paní ze Středočeských sběrných surovin mi psala, že fotku tiskne a posílá na všechny jejich sběrny v okolí, aby mě mohli kontaktovat, kdyby se náhodou někde objevilo s tím, že ho chce někdo prodat za cenu kovu), tak jsem ráda, že se mnou někdo soucítí a vynaloží pro mě (jakožto cizího člověka) nějakou práci navíc.

Bohužel policajti říkali, že to tu je pořád, ale spíš v tom smyslu, že ukradnou kol během dne víc, někde je naloží do auta a odvezou do jiných měst. Kdyby si ho nechal někdo u nás v Kpech, byla by jen otázka času, kdy ho někdo někde zahlídne, to kolo budí takový rozruch, že jsem občas sama nevěřila a viděl mě tu na něm asi vážně každý :) A protože vás to tu čte hodně a většina z vás bydlí právě jinde, je tu šance, že ho zahlídnete, ať už někde připnuté, nebo třeba u bazaru (ano, taky jsem si myslela, že je neprodejné, ale byla jsem vyvedena z omylu, že prý úplně klidně). Kdyby náhodou, foťte, dejte vědět, udělám maximum pro to, abych ho získala zpět a odměna vás nemine.

Tomáš se snažil to obrátit v to, že všechno zlý je pro něco dobrý a alespoň budu mít po zkouškovém zase o zábavu postaráno, ale nějak si myslím, že pro mě už žádný nebude tak super, jako to první a hlavně nevím, jestli mám sílu a hlavně chuť investovat tolik času, práce i peněz do dalšího, které mi může během chvíle zmizet úplně stejným způsobem. Na druhou stranu takové přemisťovadlo po městě mi v posledních dvou letech opravdu hodně usnadňovalo život. Budu o tom přemýšlet.

7 Comments

 • Reply lucienda 2012-06-01 at 10.04 AM

  je mi to líto :/ oni fakt ukradnou všechno co vidí.. Snad se najde!

 • Reply skalain 2012-06-01 at 6.34 AM

  Ach jo Cass, me je to tak lito, fakt s tebou uplne soucitim, snad se najde, ja sama nejlip vim, jak kolo muze prirust k srdci, i kdyz je to nejvetsi plecka…

 • Reply nat 2012-05-31 at 8.45 PM

  mrzí mě to to víš, ale určitě si nějak poradíš jak to zvládnout! :)

 • Reply Petunie (Petra K.) 2012-05-31 at 4.30 PM

  Držím pěsti, i když se třeba nenajde – budeš mít navždycky vzpomínky! Je těžký se loučit s věcma, ale ty pocity z nich nám nikdo nemůže sebrat… teda až na Alzheimera… Kola se nekradou akorát ve Slovinsku, true story ;)

 • Reply Spencie 2012-05-31 at 2.32 PM

  No, tyhle kola teďka vídám často, určitě jsou populárnější než nějaký horský kola, tak na tom ještě vydělají. Ale je mi to líto, snad se najde.

 • Reply Jane 2012-05-31 at 2.27 PM

  Já myslím, že ho ukradl spíš někdo, komu se zdálo kůl, ale na druhou stranu by to byl spíš člověk v okolí a tak. Takže těžko říct, ale na suroviny, teda jako na kov myslím, že to snad nemá takovou hodnotu. Ale strašně hezky jsi popsala ten úvod a já držím každej palec, co mám, ať shledáte. A oči si nechám na šťopkách! Ale mrzí mě to, fakt jo.

 • Reply KlaPi 2012-05-31 at 12.27 PM

  Češi jsou takový kurvy, fakt. Držím palce, aby se našlo, i když to asi moc reálné není :( Jak mám ráda Českou republiku a Prahu, tak kvůli těm lidem bych vážně nejradši emigrovala, protože kdo v tomhle má furt žít. Nasrat :-/

 • Leave a Reply