life & stories, parties & events, travels

March 29, Friday

posted by cassidy on 2013-03-27 at 7.43 PM, 5 comments

Naše první opravdová společná dovolená a první společný let. Za ty roky jsme spolu viděli hodně a navštívili spoustu míst, nalétali jsme se taky celkem dost, i vzájemně za sebou, ale nikdy ne společně. Kdo by to řekl, že?

Odlétáme dnes ve 13:20 a když všechno dobře půjde, v sobotu v 11:20 (přesně po čtrnácti hodinách, když počítám i čas na přestup) přistaneme na letišti Narita kousek od Tokya.

Mám ráda věci pod kontrolou a nebalím půl hodiny před odletem, ale na druhou stranu nechávám věcem trochu volný průběh, plánuju operativně, nikdy nic nevím dlouho předem, nerada se vážu a spíš se přizpůsobuju aktuální situaci (případně situaci tomu, co chci). Ale postupem času se dozvíte všechno. Mluvím schválně jen o sobě, protože T. zásadně neplánuje vůbec a půl hodiny před odjezdem na letiště možná začne shánět kufr. Ale zase on je ten, který vždycky trefí zpátky k místu, odkud vyrazíme (my hero!), aniž by musel hledat v mapách a s dostatečně zoufalým výrazem se ptát kolemjdoucích (i když co si vzpomínám, na všech mých cestách za poslední rok se mi pokaždé nabídl s pomocí někdo cizí ještě předtím, než zeptala. Můj výraz je asi opravdu všeříkající :D). Proto vám přesně neřeknu, co máme v plánu, neboť náš plán má zatím dost nejasné obrysy. Vlastně spíš vůbec neexistuje. Máme vytipovaná místa, která nám padla do oka a celkem představu, do kterých měst / míst mimo Tokyo bychom rádi cestovali. Tady je krátký seznam toho, co bychom chtěli:

– Jet rychlovlakem
– Vidět posvátné chrámy v Kyotu
– Vidět horu Fudži (alespoň z dálky)
– Vyzkoušet pravé místní sushi, i když jsme spíš odpůrci vší vodní zvěře na talíři
– Vidět obřího buddhu ve městě Kamakura
– Potkat gejšu :)
– Prozkoumat elektronické novinky v Akihabaře
– Vidět kvetoucí sakury
– Jíst rýži hůlkami (vždycky se odhodláme maximálně na nudle)

A když se hodně zadaří, ještě bych si osobně já přála vidět pandu a bambusový les, ale když nebudou, zas TAK smutná nebudu :)

5 Comments

 • Reply skalain 2013-03-29 at 9.40 PM

  To je presne jako ja s Adamem za tri roky, co jsme byli spolu jsme byli dvakrat v Chorvatsku, na Malte, v Belgii, v Amsterdamu a ve Skotsku a nikdy jsme spolu nikam neleteli.
  Vylet vam zavidim, tak si to uzijte a hodne fotte a tesim se na blog ;-)

 • Reply Jane 2013-03-29 at 2.39 PM

  Jůůů! Držím palec, ať to je sakra skvělej výlet! Krásně jsi to napsala! <3
  A když panda nevyjde, pošlu Ti mojí vyfocenou v San Diegu. ;)

 • Reply Lucienda 2013-03-29 at 10.41 AM

  Good luck at se výlet vydaří! :))

 • Reply Quanti 2013-03-29 at 10.01 AM

  boží, enjoy! :)

 • Reply Puffin 2013-03-29 at 9.45 AM

  Tak ať vám všechno vyjde! I panda ;)

 • Leave a Reply