life & stories

January 10, Thursday

posted by cassidy on 2013-01-10 at 6.44 PM, 4 comments

Nikdy jsem žádnou bilanci, shrnutí uplynulého roku, nepsala, a byla jsem si ještě před pár dny úplně jistá tím, že opět nic psát nebudu, ale nakonec mi to ve vlaku nedalo, začala jsem listovat diářem a zjistila jsem, že už jsem zapomněla na tolik věcí, že si to chci připomenout.

Leden
Vrátili jsme se z hor a hodně jsem se učila. První zkouškový, zn. úspěšně. První oficiální placený focení akce – na maturitním plese. Sáňkování na Černé hoře a láska k tamním sjezdovkám. Začínáme s Élou chodit na balet.

Únor
Spousta pracovních schůzek. Úspěšných. Za odměnu si pořizujeme iPad, náš první společný majetek. Po nějaký šílený párty se jedem rozloučit s Nat na letiště. Natáčíme s plurk lidma únorovou videochallenge. Třídní zras v casinu. Doufáme v léto v Paříži. Začíná semestr, každý čtvrtek snídáme v McDonalds. Poprvé vybíháme do polí.

Březen
Slavíme společně s Térou a Impym dvacetiny. Jsem dojatá z přání. Nová občanka. Zameškávám týden školy v Dolomitech a v některých předmětech následný skluz nemůžu dohnat do konce semestru. Peču 50 muffinů na prezentaci, ano – vysoká škola.

Duben
CCF party. Fandíme dvojčatům na jejich posledním MČR. Spousta školy, Velikonoce, čarodějnice. Únava a vyčerpání, přestáváme chodit na balet.

Květen
Pět let spolu <3 Majáles. Adam a Natála se milujou, zjištění měsíce! Paříž nebude, práci na léto nemůžu sehnat. Ukradli mi kolo, volala jsem policajty poprvý v životě.

Červen
I druhý zkouškový bez failu, sama tomu nevěřím. Mám čas na focení a radost z fotek Rádi&Terky, Téry a Denisy. Ptáme se s Tomem po skútru a téměr na místě kupujeme auto. Tomáš je na Jezerce a my s Adamem jedem na kolech na Okoř. Přestal mi fungovat Akismet antispam na blogu a od té doby musím (doteď!) všechny komentáře probírat od spamu ručně. Mácháč se třídou byl boží.

 

Červenec
Nechávám se fotit. Zvláštní, být na druhé straně foťáku, výsledek hezký, ale zůstanu na té “své” straně, “za” se cítím líp :) Lidice s Adamem a Nat, silný zážitek a největší horko ever. Týden u moře. Slavíme Tomášovy jednadvacetiny, párty all night, přesun do Krkonoš, dvakrát během 24 hodin na Sněžce, čtyři dny téměř bez zavření oka. Denní rekonvalescence a následuje voda. Spousta levného, rychlého, dobrého, leč nekvalitního jídla. Spousta deště a nádhernej poslední den. Mám pocit, že jsme si vynahradili pomaturitní prázdniny, takovýhle nějaký jsem o nich měla představy! Po čtyřech letech se do ČR vrátili Holanďani z našeho exchange projektu, trávím s nimi odpoledne a večer, ráda je vidím, ale mám potom úplně zavařený mozek z neustálý angličtiny. Každodenní hodiny na gymplu chybí, no. Plurksraz v Naganu.

Srpen
Pořád rozdýcháváme všechny červencový zážitky :) Archivuju fotky do smashbooků. Trávím dlouhé dny prací na novém kole, i když jsem se zařekla, že na to kašlu, začalo mi chybět. Jedeme s Térou na výlet do Vídně. Navštěvujeme bývalé profesory, teď už spíš kamarády, v Kostelci nad Černými lesy, šíleně se ztratíme bez mapy a navigace (milujeme vybité smartphony) a na hodinové cestě nabereme hodinu a půl zpoždění. Týdenní česko-německá turistická dovolená. Fotíme s Anetou na Strahově. Trpíme s Tomem bolestí kolen a skoro nemůžeme trénovat.

Září
We run Prague, endorfiny, dobíháme lépe, než jsme čekali, nadšení přetrvává další tři dny. Piknik na gymplu, profesoři nás rádi vidí a my je taky. S holkama spíme u Jíti, jako za mlada :D Roadtrip, nejlepší zakončení letošního léta, z toho budeme žít ještě dlouho. Plynule (doslova :D) přešel v první školní den. Openair na Strahově, poznávám T. spolužáky z vejšky a jsou fajn :)

Říjen
Nějak ignorujeme školu, nikdo po nás nic moc nechce a jak už všechno znám, vůbec mě to nevyčerpává tolik, jako loni touhle dobou. Pořád jsme s holkama v koktejlu nebo se třídou v casinu, začíná narozeninová sezóna. Chodíme na čtvrteční obědy s Haničkou. Sedím u voleb do krajských zastupitelstev. Mám pocit, že toho mám málo, absolvuju pracovní pohovor. Úspěšně. A tak chodím do práce. Je potřeba dát dohromady kompletní účetnictví, chci se něco novýho naučit a beru to celý na sebe. Po dvou měsících – checked! Pelikán hlásí poslední tři volná místa v letu do Tokia v termínu, který jsme zvažovali, bez přemýšlení vybrakuju účet a kupuju letenky. Tohle je příležitost, která nepočká.

Listopad
Povinností začíná přibývat. Celé dny jsem pryč, ze školy rovnou do práce, jakmile mám chvilku volnou, spím. Jsme v kině víckrát, než za zbytek roku dohromady. Začínám celkem dost cvičit, z neustálýho sezení u počítače mě všechno bolí a taky smlouva. Po půl roce jdu ke kadeřnici a cejtím se zas trochu víc jako člověk než jako rusalka :D Kafe s Quanti, Haničkou a Sylvinkou, ráda jsem Q. a S. poznala i osobně :) Opouští nás po bez měsíce čtrnácti letech Fredy, strašně brečíme všichni.

Prosinec
Rozsvícení vánočního stromu na Staromáku je místo romatický procházky trága, jedeme pozdě, nemůžeme zaparkovat a nakonec ho ani nevidíme :D Studentský ples. Trávím dlouhý dny se semestrální prací, s téměř třiceti stranami jde fakt o moje životní dílo :D Fotíme další maturiťák, už z toho nejsem tak na prášky, ale měla bych si zapamatovat, že pokud za celý večer nevyměním baterky v blesku, dojdou v půlce půlnočního představení. Stalo se to už minule, asi na tom něco bude. Už nechodím do práce, nedávalo mi to vůbec tolik, jak jsem si představovala, když už, potřebuju dělat něco kreativnějšího nebo se učit nový věci. Czech Press Photo. Ještě před Vánocemi se mi podaří ukončit čtyři předměty, dva z toho jsou sice jen zápočty a navíc počítám i tělocvik, ale věřte, že zrovna ten mě stál víc úsilí a přemlouvání, než kdeco jinýho :D Proti loňsku su užívám Vánoce mnohem víc. Nemám skoro chuť na cukroví, strange. Hory a celkově nejlepší možný zakončení roku. Bylo to nabitý, ale bylo to boží! 2013, buď taky takhle super :)

Nemám ráda předsevzetí, který vysloveně nutí do nějakých konkrétního hodnot, protože jsem strašnej puntičkář a fakt bych se nutila do toho jich dosáhnout a byla bych strašně zklamaná, kdyby se mi to nepovedlo, ale jsou věci, které bych chtěla v tomhle roce nějak vylepšit nebo dělat víc, tak alespoň trochu motivačně si je tu napíšu:

 • Víc fotit
 • Vidět další nová místa
 • Víc tvořit
 • Běhat a cvičit (alespoň jako doteď)
 • Pracovat na flexibilitě a vůbec fyzické zdatnosti (trénovat standing bow, stojku a chtěla bych se naučit handspring)
 • Doplnit archívy blogu (tohle je jedno toho typu, který nemám ráda, ale bude tu, protože mi tu chybí minimálně čtyři roky a čím dál to odsouvám, tím víc se bojím, že to už nikdy všechno neposbírám)

4 Comments

 • Reply Jane 2013-01-12 at 2.49 PM

  Díky…ráda jsem si početla, i když si všechno pamatuju. :) Ať je 2013 ještě lepší!

 • Reply Puffin 2013-01-10 at 9.01 PM

  Taky dobrej rok, koukám… Už se těším na reportáž z Tokia. ;)

 • Reply nat 2013-01-10 at 7.47 PM

  ty vole, ten cervenec jsme dali uplne brutalne :DDDD to byl slusnej masakr no :) se mi libi ze sme se zacali vidat castejc :) hezky sepsano, see ya soon! :)

  btw. archiv. presne. pojd si rict spolecne, kdy mas cas a ja mam cas a vrhneme se na to spolu. to pujde mnohem lip kdZ budu vedet ze tu zkurvenou praci delas taky XDDDDD

  JSEM BRO, ZE. XD

  sekvoj forever, cus

 • Reply Spencie 2013-01-10 at 7.17 PM

  Ještě ti chybí 4 roky? Panejo! Na to se těším.
  Super rok, skvěle sepsaný – ale rychle a hodně stručně! :D jsem se těšila na něco obsáhlejšího. Každopádně velká závist na všechny akce a vydařený léto a hory a tak.

 • Leave a Reply