do, make, create

August 22, Sunday

posted by cassidy on 2010-08-22 at 6.49 PM, 10 comments

Makali jsme na něm včera i dneska. Leštili jsme všechny hliníkový a chromovaný části, rovnali blatníky, dělali ze starých plášťů nové, opravovali ventilky, hledali nové alternativy zrezlým a ztraceným šroubkům, domazávali, co bylo potřeba, donutili jsme starý zvonek zvonit a postupně, jako stavebnice, to zase začínalo vypadat jako kolo. Pořád není hotové, chybí mi gumička do jednoho ventilku, takže přední kolo uchází (zítra ji koupím), pumpička teprve schne a druhá šlapka taky, košík na řidítka bude teprve, až mi nějaký proutěný opravdu padne do oka a nápisy (pravděpodobně “Cassidy’s cruiser” ^^) na štangle mi přiveze strejda příští neděli.

Jsem nadšená!! Absolutně! Pyšně jsem si ho vozila po zahradě a když mě táta viděl, dokonce mě i svezl (s jednou šlapkou se přeci jen jezdí blbě xD ). Už teď je to bomba, co teprve až bude mít vážně všechno, co bych chtěla. Teď už mi jen držte palce, ať si nerozbiju tlamu poprvý, jak se na něm rozjedu, přece jen na “brzdu dozadu” jsem si už odvykla. Ale pro jistotu jsem se zbavila přední brzdy na pravé straně řidítek, ta by mě zmátla nejednou :D A protože jizvu na bradě z přelítnutí přes řidítka už jednu mám, netřeba nic dohánět.

Takže – co na to říkáte? Myslím, že stydět se za něj rozhodně nemusím, vypadá možná líp než v dobách své největší slávy. Vlastně ne, ta doba přichází teprve teď, se mnou :D Těším se, až na něm vyjedu. A až se vám na něm konečně vyfotím, ať vidíte, jak nám to spolu sluší ;)

10 Comments

 • Reply August 26, Friday – angelic-perfection.net 2015-08-21 at 8.53 PM

  […] se opakuje a já se po dvou letech, skoro na den přesně raduju z nového kola, které byste možná na první pohled označili jako šťastně nalezené […]

 • Reply cassidy 2010-08-23 at 1.02 PM

  Barb, děkuju :) Já ho budu mít tady po městě na ježdění, na nákup a tak, na delší trasy si pořád nechávám klasiku, mám taky trekový dámský Author a využiju ho v dobrým počasí snad denně. Tak budu střídat teď.

  Mici, díky, taky z něj mám dobrý pocit. Pokud chceš kupovat nějakýho novýho cruisera příští rok, už začni šetřit. To byl jeden z důvodů, proč jsem se vrhla do renovace, můj favorit stál kolem deseti :D

  Póle, naprosto chápu xD

  Eriko, že? Úplně je zas jako nový!

  Jane, díky.

  Charlottko, kdyby se do toho člověk vrhnul na “plnej úvazek” a nahodil ceny tak, aby se nemuselo zapojovat příbuzenstvo, ale pískovací dílna a podobně, šlo by to, ale takhle je to vážně vyčerpávající :D Takže zakázku bohužel musím odmítnout xDDD

  Kaj, já chtěla původně ještě tmavší a víc do fialova, ale pak jsem viděla před Wincantonem čtyři fialový vedle sebe a nějak se mi to znechutilo. Dalšími favority byla světle mátová nebo modrozelená a světle žlutá, případně černá se zlatou místo stříbrné, ale to až zas někdy příště. Nechtěla jsem měnit na poslední chvíli, po růžovce jsem toužila dva roky.

 • Reply Kaj. 2010-08-23 at 10.08 AM

  Pro mě by bylo lepší třeba fialové, ale na tomhle to bude tobe určitě slušet ;)
  V Kralupech budeš za hvězdu :D

 • Reply Charlotte 2010-08-23 at 8.16 AM

  Kolik bereš za jedno kolo? :D

 • Reply Helena 2010-08-23 at 8.10 AM

  Krásný!!! Uplně tě vidim v šatech a s mašlí ve vlasech s loknama jak na něm pyšně jezdíš po městě!!!

 • Reply Jane 2010-08-22 at 9.25 PM

  Palec nahoru!

 • Reply Erika 2010-08-22 at 9.18 PM

  jejo, to kolo dostalo druhý život. je krásne a ticho závidím :)

 • Reply pól 2010-08-22 at 8.40 PM

  pěkný, fakt žejo.. být jiná barva, je supr ;D

 • Reply Mici Milovaneho 2010-08-22 at 8.01 PM

  Ja smekam, kolecko se krasne vydarilo,vypada luxusne uz ted a co teprv az bude druha slapka, napis a kosik.. Taky si na nejakyho cruisera brousim zoubky :D ale to az na presrok

 • Reply Barb 2010-08-22 at 6.52 PM

  To kolo je fakt bozi.. obdivuju vasi trpelivost a odhodlanost, ale vysledek fakt stoji za to..

  Ja u nas kolo moc nevyuziju a kdyz na cesty, tak klasickej track (nebo jak :D), ale kdybych měla bydlet nekde na rovine, kde by byl prostor pro pouzivani, hned jdu do toho taky ;)

 • Leave a Reply