New Zealand, travels

South to North #7

posted by cassidy on 2015-04-21 at 9.36 PM, 0 comments

Dlouhý cestování středozemím, boží krajina Tongariro National Park, sopky, prázdný silnice, divokost, zasněnost a hlavy plný nápadů.

DSC_3839_copy

DSC_3842_copy

DSC_3843_copy

Někdy po obědě přijíždíme k jezeru Taupo. Dlouho jedeme po silnici přímo po břehu, užíváme si výhled na jezero. Stejně se jmenuje taky město v severní části jezera, čekali jsme spíš vesničku a tak jsme překvapení jeho velikostí. Přímo na břehu si na jednom z piknikových stolů vaříme oběd a jsme pořád tak unešení z tý krajiny, kterou jsme doposud projížděli, že necháme odvyprávět celej naučenej monolog starší paní od Strážný věže místo toho, abysme se jí zbavili po první větě a vypadala, že z toho má docela radost.

V okolí Taupo by se dalo zabavit taky na dlouhou dobu. Krátkou procházkou dojdeme k Spa Park Hot Pools, což je místo, kde ústí do řeky potok, ale ne jen tak ledajakej – voda v něm je úplně horká, termálního původu, ale narozdíl od té, jakou známe z Evropy, není vůbec cítit sírou a je průzračně čistá. Tohle místo je volně přístupné a myslím, že v jakoukoli hodinu, v jakoukoli roční dobu tu narazíte na někoho, kdo se tu zrovna bude koupat. My jsme k Hot Pools přišli za hodně teplýho dne, babí léto hadr, v zimě to musí být ještě o dost víc cool. Díky vulkanické aktivitě je v okolí Taupo spousta dalších zajímavostí jako třeba Craters of the moon nebo Thermal Valley a příjemností v podobě několika velkých termálních wellness středisek. Všude i cestou ze silnice je vidět pára stoupající z říček jen pár metrů od cesty.

Poslední zastávka toho dne jsou Huka Falls, vodopád nedaleko od města. Nikdy jsem neviděla vodopád s takovou sílou! Řeka s nádhernou tyrkysovou vodou k němu přitéká hodně úzkým korytem, nabere tak na rychlosti a to, co se děje pod vodopádem, musí být neuvěřitelně nebezpečný. Podívaná ve večerním sluníčku ale moc hezká.

DSC_3853_copy

DSC_3859_copy

Čím víc se posouváme na sever, tím víc dálnice opravdu vypadá jako dálnice, občas už má i mimo města dva pruhy v jednom směru a sem tam je dokonce rozdělená svodidly.

Nechápu, jak jsem celej svůj dosavadní život mohla žít v tom, že nemám ráda sušený banány!

No Comments

Leave a Reply